Katarzyna Kryńska

Katarzyna Kryńska

Architekt, designer, fotografik. Doktor sztuk pięknych. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Wykładowca i edukator. Jej fotografie były pokazywane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą oraz znajdują się w prywatnych kolekcjach.

Specjalizuje się w fotografii emocjonalnej, portretowej i artystycznej, wykorzystując fotografię tradycyjną i alternatywną. Entuzjastka fotografii analogowej, pracuje z materiałami światłoczułymi. Eksperymentuje z XIX-wiecznymi procesami fotograficznymi, takimi jak Mokry Kolodion, Van Dyke, Papier Solny i Cyjanotypia. Autorka albumu BLUE MOON GARDEN.

Laureatka konkursów fotograficznych: Black&White Spider Awards, International Color Awardoraz Photos de Femmes. Jej seria Between Two Moons w technice mokrego kolodionu zajęła pierwsze miejsce w konkursie Wet Plate Competition Canada. Serią Cichość Serca w technice cyjanotypii zdobyła II Grand Prix w ramach Vintage Photo Festival. Seria Blue Moon nagrodzona w międzynarodowym konkursie Julia Margaret Cameron Award oraz FineArt Photography Awards oraz prezentowana była na festiwalach analogNOW!, Berlin PhotoWeek, Foto Art Festival, Month of Photography Bratislava oraz Biennial of Fine Art and Documentary Photography w Barcelonie.

www.kalua.pl

www.instagram.com/kasia.kalua.krynska