Wystawa

Andrzej Zygmuntowicz „Trochę przyjemności”

event
07.10
-
21.10
.
2016
schedule
18.00
place
Muzeum Fotografii w Bydgoszczy
Zobacz na mapie >

Bilety

"Trochę przyjemności" to wystawa inspirowana radością z życia. W natłoku niemiłych wiadomości, wtłaczanych codziennie w nasze głowy przez media, zapominamy, że celem naszego bycia na ziemi jest bycie szczęśliwym i zarażanie tym szczęściem innych.

Andrzej Zygmuntowicz „Trochę przyjemności”
Fot.
Andrzej Zygmuntowicz

W świecie pośpiechu, bezwzględnej konkurencji, płaskiej kultury masowej, ciągłego braku czasu, egoizmu i złych emocji, pobudzanych przez współczesną konsumpcyjną cywilizację, gubimy to, co powinno być najważniejsze – szczęście. Ono nie wymaga specjalnych nakładów ani cudów, ale trochę trzeba o nim myśleć i chcieć go doświadczać. Wystarczy poszukać blisko siebie – człowiek, przestrzeń, ruch, zapach.

Andrzej Zygmuntowicz – absolwent Wydziału Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej, fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików (prezes w latach 1991 – 94, od 2005 r. przewodniczący Rady Artystycznej), prezes Fundacji Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej (w latach 1992 – 2002). Autor zdjęć wykorzystywanych w prasie, kampaniach reklamowych i wydawnictwach książkowych, a także autor wielu wystaw indywidualnych i uczestnik zbiorowych. Zajmuje się także teoretyczną refleksją na temat fotografii oraz jej społecznych i kulturowych funkcji.

Wystawa współorganizowana przez: