Wystawa

Emilia Martin, „The blue of the far distance”

event
15.09
-
24.09
.
2023
schedule
20.00
place
Bydgoskie Centrum Finansowe
Zobacz na mapie >
Kup bilet

Wernisaż:

wstęp wolny

Karnet (cały festiwal):

30 zł normalny

20 zł ulgowy

Karnet (1 dzień):

15 zł normalny

12 zł ulgowy

Dzieci do 12 r.ż.:

wstęp wolny

Bilety

„The blue of the far distance” to długoterminowa eksploracja relacji ludzi i gwiezdnego nieba w czasach naznaczonych zanieczyszczeniem światłem. Pracując nad researchem i procesami twórczymi, Emilia odwiedziła amatorskie obserwatoria gdzie niebo było zbyt jasne aby zobaczyć cokolwiek, ręcznie zbudowane planetaria ukryte na sufitach prywatnych pokoi, farm, szop. Zainspirowana ideą ręcznie stworzonych reprezentacji wszechświata, Emilia buduje własne uniwersum, pełną nadziei spekulację o tym, jak mogłaby wyglądać nasza rzeczywistość. „The blue of the far distance” to bezpieczne miejsce ucieczki, kolaż pełen kosmosów w ludzkiej skali, zderzenie tego co codzienne i wyjątkowe.

Emilia Martin, „The blue of the far distance”
Fot.

Emilia Martin jest artystką zafascynowaną historiami i mitami oraz tym, jak kształtują one nasze rzeczywistości. W swoich pracach Emilia używa fotografię, dźwięk oraz tekst, testując granice pomiędzy mediami.

Artystka wychowała się pomiędzy dwoma skrajnymi realiami: farmą jej babci pełną pradawnych wierzeń i mitów w odległej wiosce we Wschodniej Polsce, oraz Śląskiem - kopalnianym, industrialnym regionem w Zachodniej Polsce, gdzie na życiu codziennym odbijały się patriarchalne i ekstraktywistyczne założenia. Zderzenie tych dwóch realiów stworzyło przestrzeń która inspiruje artystkę oraz jej pracę. W swoim pracach Emilia tka realia oparte na feministycznych założeniach troski o naturalne środowiska i współistnienia.

Godziny otwarcia wystawy:

Poniedziałek - Piątek; 12.00 - 18.00

Sobota - Niedziela; 10.00 - 20.00