Warsztaty

Exhibition Around

event
11.10
-
.
2015
schedule
10.00
place
Dom Towarowy „Jedynak”
Zobacz na mapie >
Kup bilet

Bilety

EXHIBITION AROUND to warsztaty poświęcone tematyce projektowania przestrzeni ekspozycji.

Exhibition Around
Fot.

Projektant w procesie kreacji wystawy lub scenografii jest ogniwem łączącym oczekiwania kuratorów, artystów oraz specjalistów z różnych dziedzin odpowiedzialnych za realizację. Wielość różnorodnych zagadnień, które musi uwzględnić w procesie planowania, sprawia, że po części staje on się reżyserem wizualnym, scenarzystą, a w ostatnim etapie prac – także montażystą. Struktury tabelek ze scenariusza wystawy przekłada na przestrzeń, opowiada narrację. Jej koncepcja musi przede wszystkim uwzględniać fizyczność i znaczeniowość eksponowanego obiektu. Jednak to przestrzeń w największym stopniu warunkuje zaistnienie wystawy. To, jak jest zorganizowana i jakie ma znaczenie dla widza/uczestnika, sprawia, że architektura ekspozycji to coś więcej niż gablota i ściana.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak zaprojektować i zorganizować wystawę od koncepcji wystawy przez scenariusz aż po montaż, a następnie w części warsztatowej przygotują swoje wystawy.

Uczestników warsztatów prosimy o przyniesienie ze sobą szczególnie ważnej dla siebie fotografii, zespołu fotografii lub obiektów związanych z fotografią (aparat, klisza, album fotograficzny, ramka na fotografię). Prosimy też o zabranie ze sobą laptopów, mogą się przydać!