Warsztaty

Fotografia archiwalna „Album rodzinny”

event
13.10
-
.
2019
schedule
16.00-19.30
Kup bilet
Wolny (wstęp tylko dla osób powyżej 18 roku życia).

Bilety

Warsztaty przeznaczone są dla osób zainteresowanych archiwalną fotografią rodzinną i takimi aspektami jak: pamięć, tożsamość, historia. Zapraszam wszystkich wraz ze swoimi zdjęciami rodzinnymi – z tymi z codzienności dzieciństwa i ze specjalnych świąt u babci i dziadka, z takimi zrobionymi w domu lub u fotografa, z ery fotografii czarno-białej i kolorowej, czy wszelkimi innymi.

Fotografia archiwalna „Album rodzinny”
Fot.

Wytypujemy najciekawsze z nich, w których kontekście będziemy wymieniać się naszymi wspomnieniami. Zwrócimy uwagę na to, jak cenne są archiwa rodzinne, czyli jak te świadectwa minionych czasów powiązane są z tym, kim jesteśmy teraz. Sprawdzimy również, jakimi sposobami współcześnie ożywiać kolekcje zdjęć rodzinnych. Poszczególne fotografie skopiujemy i wspólnie stworzymy z nich wyjątkową ekspozycję w galerii.

Marcela Paniak – zajmuje się fotografią archiwalną w różnych aspektach. Robi doktorat w Szkole Filmowej w Łodzi. Działa w Związku
Polskich Artystów Fotografików. Pracuje w Filmotece Narodowej -Instytucie Audiowizualnym. W swojej działalności fotograficznej interesuje się tym, co tradycyjne i współczesne, prawdziwe i fałszywe, profesjonalne i amatorskie, a w szczególności wzajemnym konfrontowaniem tych tematów.