Wystawa
Spotkanie autorskie

Jason De Freitas, „Hello Darkness” – wernisaż wystawy oraz spotkanie z artystą

event
16.09
-
24.09
.
2023
schedule
17.00
place
Pałac Lubostroń
Zobacz na mapie >
Kup bilet

Wernisaż:

wstęp wolny

Karnet (cały festiwal):

30 zł normalny

20 zł ulgowy

Karnet (1 dzień):

15 zł normalny

12 zł ulgowy

Dzieci do 12 r.ż.:

wstęp wolny

Bilety

„Hello Darkness” to cykl fotografii, które uchwyciły na kliszy prawdziwe, nieprzefiltrowane piękno naszego wszechświata. Może być trudno pojąć, że szczegółowe obrazy gwiazd, galaktyk i mgławic często widziane w mediach głównego nurtu są prawdziwymi obiektami. Projekt Hello Darkness oferuje unikalną perspektywę kosmosu, wykorzystując namacalną naturę filmu, aby podkreślić obecność w rzeczywistości tych wspaniałych widoków. Tekstury i niedoskonałości filmu podkreślają absolutność kosmosu i bagatelizują abstrakcję. Do uwięzienia światła z tych odległych gwiazd w emulsji filmu fotograficznego użyto zabytkowych aparatów analogowych. Do stworzenia fizycznych artefaktów użyto zarówno negatywowych, jak i kolorowych pozytywowych filmów fotograficznych w formatach 35 mm, 120 i 4x5 cali. Możliwość dotknięcia i utrzymania interakcji światła z tych gwiazd, które podróżowały tysiące lat w kosmosie, aby do nas dotrzeć, zaciera granice między ludźmi a kosmosem. Chociaż niemożliwa odległość uniemożliwia nam podróż do tych cudów naszego wszechświata, fotografie oferują okno połączenia tutaj, na Ziemi.

Jason De Freitas, „Hello Darkness” – wernisaż wystawy oraz spotkanie z artystą
Fot.

Jason De Freitas jest australijskim fotografem znanym ze swojego unikalnego podejścia do obrazu, charakteryzującego się płynnym połączeniem analogowych mediów i najnowocześniejszej technologii. Dzięki głębokiej pasji do eksperymentowania przesuwa granice artystycznej ekspresji, tworząc anachroniczne i wciągające narracje wizualne.

Jason urodził się i wychował w Sydney w Australii. Po ukończeniu Uniwersytetu w Sydney przeniósł się z miasta na malownicze południowe wybrzeże Nowej Południowej Walii, aby kontynuować karierę w inżynierii lotniczej. To właśnie tutaj odkrył swoją pasję do fotografii. Z dala od jasnych świateł miasta był w stanie uchwycić piękno kosmosu przez obiektyw analogowego aparatu filmowego.

Przez ostatnie pięć lat Jason poświęcił się niszowemu gatunkowi astrofotografii, łącząc swoją wiedzę techniczną z zamiłowaniem do tradycyjnych technik fotograficznych. Przekracza ograniczenia analogowych mediów, stosując innowacyjne i oryginalne podejścia, czego rezultatem są ekspresyjne fotografie, które łączą się z widzami na bardziej osobistym i trzewnym poziomie.

W swoich najnowszych projektach Jason płynnie zintegrował analogowe kamery z nowoczesnymi dronami, tworząc surrealistyczne zestawienie przeszłości z teraźniejszością. Za pomocą swojego obiektywu wyczarowuje eteryczne krajobrazy i odsłania niemożliwe widoki, nasycając każdą klatkę głębokim emocjonalnym i nostalgicznym rezonansem. Zapraszając widzów do podziwiania tych wyjątkowych widoków, zachęca ich do wyruszenia w podróż w czasie, wywołując głęboką refleksję na temat upływu epok i ponownego docenienia nieodłącznego piękna uchwyconych krajobrazów.

Godziny otwarcia wystawy:

Poniedziałek - Piątek; 10:00 - 15:00

Sobota - Niedziela; 12:00 - 17:00

W celu zwiedzenia najlepiej skontaktować się wcześniej pod numerem telefonu:

695 929 786

Pałac Lubostroń