Wystawa

Marcin Szpak, „Obserwowani...?”

event
15.09
-
24.09
.
2023
schedule
20.00
Kup bilet

Wernisaż:

wstęp wolny

Karnet (cały festiwal):

30 zł normalny

20 zł ulgowy

Karnet (1 dzień):

15 zł normalny

12 zł ulgowy

Dzieci do 12 r.ż.:

wstęp wolny

Bilety

„Obserwowani...?” to seria portretów stworzonych z wykorzystaniem wielkoformatowej fotografii, które następnie zostały poddane próbie dekonstrukcji wizualnej przy użyciu wywoływacza w formie action painting, czyli spontanicznego rozlewania chemii fotograficznej na obraz – nadając mu w ten sposób cechy ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Obserwowani przez Marcina Szpaka, których wizerunki widnieją na portretach, to Agata Turkot, Michalina Łabacz, Aleksandra Baj, Bartosz Bielenia, Marcin Dorociński, Szymon Piotr Warszawski, Miłosz Majchrzak oraz Aleksander Kaleta.

Marcin Szpak, „Obserwowani...?”
Fot.

Marcin Szpak (ur. 1978), absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej na Wydziale Fotografii, rocznik 2008. Jego projekty artystyczne przeplatają się z pracą komercyjną, w ramach której porusza się w obszarze fotografii i filmu. Przez wiele lat budował swoje portfolio biorąc udział w sesjach zdjęciowych zarówno w kraju jak i zagranicą. Niezależne projekty to: Radiograph, Very Twisted Kingdom, Sfinks, Silent, Stardust, Deep Blue, Four Seasons, Tabula Rasa.

Zdjęcia Artysty to wizje balansujące na granicy rzeczywistości i halucynacji. Tworzy świat fantazji trochę okrutny, trochę erotyczny. Znajdziemy w nim portrety, przedmioty, modę, niecodzienną rejestrację rzeczywistości. Poszczególne sesje zamyka w ramach projektów, które opowiadają różne historie. Jego prace były wielokrotnie prezentowane na wystawach w kraju i zagranicą.

Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

https://marcinszpak.com/

https://www.instagram.com/marcinshpaq/

https://www.behance.net/HooDooo

Godziny otwarcia wystawy:

Poniedziałek - Piątek; 12.00 - 18.00

Sobota - Niedziela; 10.00 - 20.00