Warsztaty

Marek Noniewicz „Znikające obrazy”

event
26.09
-
.
2021
schedule
11.00
place
Muzeum Fotografii w Bydgoszczy
Zobacz na mapie >
Kup bilet

Bilety

Doświadczenie fotografii nie musi wiązać się z trwałym zapisem. Doświadczenie fotografii to przede wszystkim doświadczenie zabawy ze światłem. Jednym z nośników pozwalającym na efemeryczne formy zapisu jest pigment fosforescencyjny. Na warsztatach uczestnicy poznają jego właściwości i przy pomocy różnych źródeł światła, wspólnie będą tworzyć obrazy na specjalnym tle, pokrytym wspomnianym pigmentem. Warsztaty poprzedzi krótkie wprowadzenie do tematu i oprowadzenie po Muzeum w nowej, choć już nie aż tak bardzo nowej lokalizacji.

Marek Noniewicz „Znikające obrazy”
Fot.
Marek Noniewicz

Warsztaty mają na celu poznanie metody tworzenia obrazów bezkamerowo na klasycznych materiałach światłoczułych, a także na nietypowym nośniku jakim jest pigment fosforescencyjny.  

liczba uczestników: 10-12 osób

czas trwania warsztatów: 1,5 godziny

Obowiązują zapisy. Warsztaty skierowane przede wszystkim dla najmłodszych uczestników, ale jest to również znakomita forma rodzinnego spędzania czasu. Adres mailowy: adrianna@fotografistka.pl

 

Marek Noniewicz (urodzony 1971 roku w Bydgoszczy) jest artystą wizualnym popularyzującym XIX wieczne techniki fotograficzne. Zajmuje się głównie fotografią, zasem sięgając po instalację, działania w przestrzeni miejskiej czy performance. Pracował przy licznych projektach edukacyjnych, spośród których najważniejsze to: „Świat” – warsztaty fotograficzne dla dzieci z wiosek popegeerowskich  we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Sołectwa Krzywa i Jasionka, oraz Wydawnictwem CZARNE (2002), „Lato w teatrze” – warsztaty fotograficzno-scenograficzne w ramach projektu realizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego (Gostycyn 2014, Borne Sulinowo 2015,2018), „Look In the Darkness” – integracyjne warsztaty teatralno-fotograficzne w ramach programu Bardzo Młoda Kultura ( Bydgoszcz 2016), „Świat poza czasem” we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Sołectwa Krzywa i Jasionka ( Realizowany w ramach stypendium MKiDN 2019 ).


Uczestnictwo w warsztatach możliwe po wcześniejszym zakupieniu karnetu

20 zł normalny

10 zł ulgowy