Pokaz filmowy

„Miasto”

event
02.10
-
.
2021
schedule
20.00
place
Kino Pomorzanin
Zobacz na mapie >
Kup bilet
Wolny

Bilety

Samotny Detektyw przybywa do miasta, by rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa. Szybko staje się pionkiem w grze, toczonej między lokalnym gangsterem – Wielkim, a Profesorem – twórcą epokowych wynalazków. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy śledczy poznaje Piosenkarkę – obiekt pożądania zarówno Profesora, jak i Wielkiego. Wkrótce miasto i jego ulice staną się świadkami nieprawdopodobnych wydarzeń, a sam Detektyw odkryje zaskakującą prawdę o samym sobie.

„Miasto”
Fot.

Marcin Sauter urodził się w Bydgoszczy. Studiował fotografię w PWSFTviT w Łodzi. W latach 1994-1998 pracował jako fotoreporter Gazety Wyborczej. Współpracował z dziennikiem Rzeczpospolita i miesięcznikiem Pozytyw. Od 2000 roku jest związany z Teatrem Polskim w Bydgoszczy jako fotosista.  

W 2005 roku ukończył Kurs Dokumentalny w Szkole Wajdy. Wykładał na rocznych kursach dla licealistów i studentów w Szkole Wajdy Andrzeja Wajdy pod nazwą Przedszkole Filmowe. Od 2005 roku realizuje filmy dokumentalne jako reżyser i operator, a od 2007 roku prowadzi wspólnie z Maciejem Cuske pracownię i kurs filmu dokumentalnego pod nazwą Bydgoska Kronika Filmowa. Współzałożyciel Zespołu Filmowego Paladino.  

Autor ponad 20 indywidualnych wystaw fotograficznych, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Brał udział w wystawach zbiorowych fotografii w wielu miastach Polski i Europy. Laureat nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego w 2006 r. (dla zespołu filmowego Paladino). Otrzymał list gratulacyjny Prezydenta RP za sukcesy filmowe za granicą.


Wstęp na pokaz filmowy jest bezpłatny.

Darmowe wejściówki do pobrania na stronie kina: https://www.kinopomorzanin.pl/bilety