Prolog

Odsłonięcie muralu autorstwa SEPC

event
10.10
-
.
2019
schedule
12.00
Kup bilet
Wolny.

Bilety

Po raz pierwszy, na Vintage Photo odbędzie się Prolog. W czwartek (10 października), w samo południe, na ścianie budynku przy Galerii Farbiarnia, przy ulicy Pomorskiej 68 a, odsłonięty zostanie mural autorstwa SEPC. – Artysta z Kolumbii, już od poniedziałku będzie pracował nad muralem Jadwigi Szopieraj, jednej z pionierek fotografii w Bydgoszczy – mówi właścicielka Farbiarni i dyrektorka Festiwalu Vintage Photo Katarzyna Gębarowska. (Polskie Radio PiK)

Odsłonięcie muralu autorstwa SEPC
Fot.

Miejsce powstania muralu nie jest też przypadkowe. Ściana, na której się znajduje, stanowi tył kamienicy przy ul. Świętojańskiej, miejsca, gdzie przed wojną Szopieraj prowadziła swój zakład fotograficzny. Dzieło stworzył Sebastian Jimenez, kolumbijski artysta sygnujący swoje prace pseudonimem SEPC.

Jak przyznaje Katarzyna Gębarowska, dyrektorka festiwalu Vintage Photo, pomysł na stworzenie muralu był spontaniczny. – Przygotowując program festiwalu, staram się być na bieżąco. Czytam więc sporo biuletynów poświęconych sztuce. Tam właśnie natrafiłam na tę ideę i postanowiłam napisać do Sebastiana, który błyskawicznie odpisał. Tak nawiązała się współpraca, która zaowocowała tym pięknym muralem – mówi. (Wyborcza)