Oprowadzanie kuratorskie

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Natalii LL

event
25.09
-
.
2021
schedule
12.00
place
Bydgoskie Centrum Sztuki
Zobacz na mapie >
Kup bilet

Bilety

„Tylko w rzeczywistości sztuki stajemy się autentycznie niezależni, wolni” – te słowa z manifestu Natalii LL „Sztuka i wolność” (1987) stały się hasłem przewodnim wystawy prezentowanej w ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu Miłośników Fotografii Analogowej Vintage Photo Festival. Jak wolności w sztuce przez lata poszukiwała Natalia LL? Jak odbierane były jej prace w momencie powstawania a jak odbierają je dzisiejsi widzowie? Co zdecydowało o tym, że młoda artystka zdecydowała się związać swoją twórczą drogę z medium fotografii? O tym wszystkim porozmawiamy w ramach kuratorskiego oprowadzania po wystawie SZTUKA I WOLNOŚĆ w Bydgoskim Centrum Sztuki w sobotę, 25 września o godz. 12.00. O twórczości artystki opowie kurator wystawy – Dawid Lewandowski, wiceprezes zarządu Fundacji ZW / Archiwum Natalii LL.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Natalii LL
Fot.
Natalia LL, Dzięki uprzejmości fundacji ZW / Archiwum Natalii LL

Dawid Lewandowski – absolwent toruńskiego Wydziału Sztuk Pięknych, artysta, autor tekstów krytycznych o sztuce i kulturze. Związany z Fundacją ZW i Archiwum Natalii LL od momentu powstania w 2018 roku. Jego głównym obszarem zainteresowań jest wykorzystanie nowych technologii, w szczególności mediów społecznościowych, w sztuce i edukacji artystycznej.

 

Fundacja ZW – instytucja powołana w Toruniu w 2018 roku. Jej głównym celem jest gromadzenie i opracowywanie kolekcji sztuki, biblioteki i zbiorów przyrodniczych. Fundacja ma być miejscem wymiany myśli naukowej. Obiekty udostępniane na zamiejscowych wystawach czasowych, w siedzibie fundacji oraz w przyszłości w dostępie on-line, mają być podstawą do badań, służyć edukacji i rozwijaniu wrażliwości na otaczający nas świat. Jednym z głównych celów fundacji jest ochrona i prowadzenie badań nad dziedzictwem artystycznym Natalii LL. Zgromadzone archiwum, składające się z prac artystki, rękopisów, druków artystycznych, obiektów, czy niedostępnych już na rynku publikacji, umożliwia prowadzenie badań na wyższym naukowym poziomie.

Partnerem wystawy jest Fundacja ZW / Archiwum Natalii LL


Wstęp na oprowadzanie kuratorskie po wcześniejszym zakupieniu karnetu

20 zł normalny

10 zł ulgowy