Koncert

Pawlicki/ Knorps/ Górzyński

event
20.09
-
.
2020
schedule
14.00
place
Landschaft
Zobacz na mapie >
Kup bilet
Wolny.

Bilety

Pawlicki/Knorps/Górzyński to spontanicznie powołane do życia trio, które zadebiutowało podczas ostatniego Wieczoru Muzyki Improwizowanej w Klubie Mózg. Gra zespołu w dużej mierze oparta jest na próbie odnalezienia wspólnego mianownika podczas muzycznej interakcji. Styl grupy określić można jako free jazz. Z uwagi na improwizowany charakter występu oraz celowy brak wcześniej przygotowanego repertuaru, muzycy za każdym razem wybierają się w podróż w głąb siebie.

Pawlicki/ Knorps/ Górzyński
Fot.

Tomasz Pawlicki – artysta, muzyk, performer.
Edukację muzyczną rozpoczął w 1978 roku w Państwowym Liceum Muzycznym im. H. Wieniawskiego w Łodzi, gdzie uzyskał dyplom ukończenia średniej szkoły muzycznej w klasie fletu mgr Lucyny Pławner. Następnie zaczął studia w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, którą ukończył w 1989 roku w klasie prof. Andrzeja Łęgowskiego. Solista – flecista Orkiestry Opery Nova w Bydgoszczy, z którą współpracuje od 1988 roku. Na polu muzyki klasycznej uczestniczył w wielu projektach związanych z działalnością zespołów orkiestrowych, działających w kraju i za granicą. Współpracował z Capellą Bydgostiensis, Toruńską Orkiestrą Kameralną, Warszawską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Pomorską, Filharmonią Bałtycką, Operą Szczecińską, Operą Wrocławską, Teatrem Polskim w Bydgoszczy i innymi.
Paweł Knorps – wykształcenia gitarzysta jazzowy, studiował na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Liszt Ferenc Academy of Music w Budapeszcie.
W ramach pasji zajmuje się również gitarą basową i produkcją muzyki. Jego życie oscyluje między muzyką, programowaniem i kognitywistką, która stała się przedmiotem dalszej formalnej nauki. Muzycznie  interesuje się nowoczesnymi formami wyrazu, technikami improwizacji. Główne inspiracje to Tigran Hamasyan, Julian Lage, Dhafer Yousef.
Kevin Górzyński – perkusista, amator sztuki i kultury, dyplomant I stopnia Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Partycypował w kilku odsłonach cyklu Bydgoska Akademia Jazzu, którego organizatorem i kontrabasistą jest Grzegorz Nadolny. Współpracował także z bydgoskim artystą Grzegorzem Pleszyńskim w ramach Antydepresyjnej Akademii Dźwięku. Jej zasadniczym elementem była improwizacja inspirowana obrazami i twórczością artysty. Na swoim koncie ma również udział w festiwalach takich jak Oko Nigdy Nie Śpi i Music Is The Weapon Fest.