Wystawa

Peter Bjerg „Jak was widzę razem”

event
19.09
-
02.10
.
2021
schedule
12:00
place
Landschaft
Zobacz na mapie >
Kup bilet
Wolny

Bilety

Jak was widzę razem to cykl fotografii przedstawiający pary. Artysta wnikliwie obserwuje ludzi, ich mimikę, twarze, postawę oraz ruch. Dokumentuje ich obecność w danym miejscu i czasie. To właśnie uwiecznianie wizerunku oraz zachowań osób najbardziej fascynuje artystę. Seria zdjęć wizualnie ukazuje przynależność oraz uczucie między dwojgiem ludzi. Dowodem na to stają się liczne gesty, pozycje, dotyk czy ekspresja. Często prezentuja się przed kamerą naturalnie, podkreślając swoją bliskość, innym razem tworzą dystans zachowując tym samym tajemniczość i intymność. Cykl “Jak was widzę razem” to uchwycenie piękna oraz różnorodności tego silnego uczucia, jakim jest miłość.

Peter Bjerg „Jak was widzę razem”
Fot.
Peter Bjerg

Peter Bjerg, urodzony w 1966 roku w Kopenhadze, Danii. Peter uczył się czarno-białej fotografii analogowej jako dziecko w latach 70-tych, uczęszczając na cotygodniowe zajęcia w szkole. W późniejszym okresie życia, aby opłacić studia, stanął po drugiej stronie aparatu jako model w Nowym Jorku, pracując z niesamowitymi fotografami. Cztery lata temu, Peter postanowił spędzić więcej czasu z fotografią i podjął decyzję o zmianie życia i kariery, aby zostać profesjonalnym fotografem, co w pewnym sensie wyszło mu na dobre. Uwielbia robić portrety, zwłaszcza aparatami analogowymi, ale twierdzi, że zdjęcia nie są tak naprawdę ważne, ważni są ludzie. Peter mieszka w Kopenhadze i jest częścią tętniącej życiem społeczności analogowej w swoim rodzinnym mieście.

Uczy młodzież "kreatywnej fotografii" i prowadzi warsztaty z fotografii analogowej i ekorozwoju. Poza fotografią, pracuje z demokracją uczestniczącą i innowacjami społecznymi. Wystawy: 2021- Zdjęcie z serii "Majas Mirror" wystawione na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Chanii na Krecie, Grecja, przez Blank Wall Gallery (Ateny, Grecja), Portret wybrany jako "Editors Pick of Early entries" na Lens Culture Portrait Awards 2021, Część wystawy grupowej, "Personality: Contemporary Portraiture" w PH21 Gallery, Budapeszt, Węgry. 2020, 2019- Gościnny artysta i nauczyciel warsztatów na Vintage Photo Festival w Bydgoszczy, Polska. 2017- Solo Exhibition "Portraits made here" w Pavilion 11, Kopenhaga.

Prace i blog Petersa można zobaczyć na stronie www.peterbjerg.dk.