Wystawa

Shuwei Liu „Powrót do dzieciństwa”

event
12.10
-
27.10
.
2018
schedule
12.00
place
Dom Towarowy „Jedynak”
Zobacz na mapie >

Bilety

W swoich scenach i przedstawieniach dzieciństwa mam nadzieję przybliżyć, i uchwycić możliwie wyraźnie nas samych w naszym otoczeniu. Pracami tymi staram się na nowo poznać i odkryć przeszłość. Na dalekiej północnej chińskiej prowincji, skala, w jakiej zachodzą zmiany oraz niszczona jest przyroda, jest nieco mniejsza niż gdziekolwiek indziej. Dzięki temu łatwiej jest znaleźć swoisty kod, czy też ciągłość relacji pomiędzy naturą a człowiekiem. — Shuwei Liu

Shuwei Liu „Powrót do dzieciństwa”
Fot.
Shuwei Liu

„Childhood is a human water, a water which comes out of the shadows. This childhood, in the mists and glimmers, this life in the slowness of limbo gives us a certain layer of birth…”

— Gaston Bachelard

„Dzieciństwo nie jest w nas rzeczą, która umiera lub wysusza się, dopełniwszy swego cyklu, nie jest ono wspomnieniem, lecz najżywotniejszym skarbem, który ciągle wzbogaca nas na przekór nam samym”.

— Franz Hellens

Shuwei Liu urodził się w Tangshan w 1985 roku i obecnie mieszka w Chinach, w Szanghaju. W 2009 r. uzyskał tytuł inżyniera na Uniwersytecie Technicznym w Guangdong. Następnie postanowił zająć się tym, co naprawdę kocha: fotografią, projektowaniem i pisaniem. Shuwei Liu jest także finalistą LensCulture Portrait Awards 2016. Jego prace były eksponowane na arenie międzynarodowej, w tym w Power Station of Art, Państwowym Muzeum Ermitażu, Artefiera Bologna, JIMEI × ARLES Photo Festival, Three Shadows Photography Art Center, Vu Photo. Odbywał również rezydencję artystyczną w Vermont Studio Center. Shuwei Liu otrzymał ponadto nagrodę Fine Art „First Place” od PDN i był finalistą takich konkursów, jak LensCulture Portrait Awards, Three Shadows Photography Awards, Barcelona International Photography Awards.