Pokaz filmowy

Projekcja filmu "Elliott Erwitt, Silence Sounds Good" oraz spotkanie z reżyserką

event
24.09
-
.
2022
schedule
18.00
place
Pałac Młodzieży w Bydgoszczy
Zobacz na mapie >
Kup bilet

Bilety

Podczas festiwalu zostanie pokazany dokument „Elliott Erwitt - Silence Sounds Good", intymny portret legendarnego fotografa Elliota Erwitta podczas jego pracy, który milczące towarzystwo ceni ponad czcze rozmowy. Adriana López Sanfeliu, autorka filmu oraz fotografka i dokumentalistka będzie gościem festiwalu. Z jej udziałem odbędzie się spotkanie autorskie po seansie. Filmowi będzie towarzyszyć po raz pierwszy pokazywana w Polsce wystawa zdjęć "Before I Croak", będąca intymnym pamiętnikiem, pokazującym prywatne i publiczne chwile spędzone przez artystkę wspólnie z Elliottem Erwittem.

Projekcja filmu "Elliott Erwitt, Silence Sounds Good" oraz spotkanie z reżyserką
Fot.

Adriana López Sanfeliu - Urodziła się i wychowała w Barcelonie. Po uzyskaniu tytułu licencjata z historii sztuki i dyplomu z projektowania graficznego przeniosła się do Nowego Jorku, aby studiować fotografie dokumentalną w Międzynarodowym Centrum Fotografii. Nowy Jork stał się jej domem, gdzie przez ponad dekadę pracowała jako fotoreporterka dla prasy międzynarodowej.

Autorka o filmie: "Elliott Erwitt, Silence Sounds Good" to osobisty portret kultowego fotografa XX wieku. Film jest zaproszeniem do celebrowania pracy i relacji. Staram się dotrzeć do Elliotta poprzez jego osobistą przestrzeń, marginesy jego fotografii i ciszę naszych rozmów. Nasze rozmowy to otwarte przestrzenie wspólnej intymności, w których temat, obraz, pytanie czy wspomnienie stają się krokiem tanecznym, który w harmonii, a czasem dysharmonii pozostawia miejsce na odpowiedzi i więcej pytań.