Spotkanie autorskie

Adam Juszkiewicz oraz Ryszard Chodyna

event
13.10
-
.
2019
schedule
12.00
place
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury
Zobacz na mapie >
Kup bilet
Wstęp wolny.

Bilety

Premierowy pokaz filmu: „Wolność zawodowa w tradycjach bydgoskich zakładów fotograficznych”. Spotkanie z autorami filmu Adamem Juszkiewiczem oraz Ryszardem Chodyną na temat zawodowej wolności w tradycji bydgoskich zakładów fotograficznych.

Adam Juszkiewicz oraz Ryszard Chodyna
Fot.

Adam Juszkiewicz – urodzony w 1984 roku. Tworzy i pracuje w Bydgoszczy. Zdobył wykształcenie branżowe, humanistyczne i artystyczne w zakresie kultury wizualnej. Magister sztuki w zakresie fotografii. Interesuje się portretem i projektami dokumentalnymi. Nauczyciel fotografii. Prowadzi zajęcia w branżowej szkole zawodowej. Autor licznych projektów popularyzujących fotografię. Stypendysta Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Ryszard Chodyna – Bydgoszczanin, inżynier technologii chemicznej, absolwent Wydziału Technologii Chemicznej WSI w Bydgoszczy. Pracę zawodową rozpoczyna w ZCh Zachem, a potem kontynuuje w BZF Foton, gdzie jako dyrektor ds. techniki i rozwoju pracuje nad wykorzystaniem licencji Ilforda do produkcji błon negatywowych i graficznych. Zdobyte kontakty biznesowe z Fotonu wykorzystuje w latach 1991-2008 w firmach Fuji film, Konica minolta, Canon, gdzie na różnych stanowiskach menedżerskich bierze udział we wdrażaniu unikatowych technologii oraz systemów obrazowania cyfrowego w fotografii, radiologii i poligrafii.

Jednocześnie jest świadkiem znikania produktów tradycyjnej fotochemii, w których tworzeniu i produkcji brał bezpośredni udział. Stąd pozostał sentyment do analogowej fotografii oraz marki FOTON, którego skutkiem był pomysł utworzenia i powstania Muzeum Fotografii przy Wyższej Szkole Gospodarki. Jako współzałożyciel tego muzeum interesuje się historią przedwojennej Alfy, powojennego Fotonu, bydgoskiego rzemiosła i środowiska fotograficznego. Współpracował z Fundacją Farbiarnia przy publikacji „Kobiety Fotonu”, z którymi to bohaterkami miał przyjemność pracować.