Warsztaty

Fotokolaż „Świat do góry nogami”

event
20.10
-
.
2018
schedule
14.00

Bilety

Co możemy zrobić ze starymi zdjęciami? Wydzierankę, wycinankę, wyklejankę! Bo na fotokolażu wszystko jest możliwe! Tygrysy tańczą walca, a ludzie spacerują nieśpiesznie po księżycu.

Fotokolaż „Świat do góry nogami”
Fot.
Hekla Studio

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 8 — 12 lat.

Podczas warsztatów uczestnicy będą tworzyć fotokolaże ze specjalnie przygotowanych elementów: fotografii zwierząt, roślin, cudów świata, ilustracji ze świata techniki i nauki. Warsztatowicze zilustrują wylosowane hasła, by stworzyć swój świat do góry nogami: w kosmosie, morskich głębinach czy też w wesołym miasteczku. Zapewniamy wszystkie materiały plastyczne do pracy.

Hekla Studio to dwie graficzki — Paulina Oknińska i Monika Proniewska. Paulina związana jest z Wydziałem Grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Monika jest absolwentką ASP w Warszawie, studiowała grafikę w paryskiej École des Arts Décoratifs, a studia podyplomowe z projektowania graficznego ukończyła w EINA, Centre Universitari de Disseny i Art w Barcelonie. Studio Helka zajmuje się projektowaniem różnego rodzaju druków (plakatów, książek, artbooków, okładek) oraz ilustracją. Prace Hekli były publikowane między innymi w magazynach „KukBuk”, „Zwykłe Życie”, „g’rls ROOM”, „Non/fiction — nieregularnik reporterski”. W pracy projektowej Hekla Studio wykorzystuje różnorodne techniki plastyczne z użyciem papieru: kolaż, odręcznie rysowane wzory, malowane kształty. Prywatnie fascynatki japońskich książek, roślinności i „wyszperanych” archiwów fotograficznych.