Warsztaty

Warsztaty fotograficzne we współpracy z Fujifilm prowadzone przez Wiktora Franko

event
01.10
-
.
2022
schedule
11.00
Kup bilet
Bilet normalny - 20 zł Bilet ulgowy - 10 zł

Bilety

Zapraszam na warsztaty z fotografii portretowej na których opowiem o metodach swojej pracy w tak specyficznych warunkach jakim są zdjęcia w studiu przy świetle naturalnym oraz sztucznym w taki sposób, aby osiągnąć na zdjęciach efekt vintage. Pokażę w jaki sposób dochodzić do zamierzonych efektów, jak przygotowywać się do każdej sesji, jak zbierać odpowiednią ekipę i jak z nią współpracować. Zapoznam Was z procesem powstania wybranych sesji fotograficznych. Na warsztatach dowiecie się w jaki sposób pracować z modelką - o podejściu i wspólnej pracy na planie zdjęciowym. Skupię się na tym dlaczego w większości przypadków minimalizm i oszczędność formy jest lepsza od przepychu i przeładowania w fotografii. Jak zrobić silny minimalistyczny portret i jak zrobić spójną serię zdjęć. Gdzie szukać inspiracji i jakie elementy są w stanie zmienić naszą fotografię. O celach, które warto sobie wyznaczyć, aby zmienić nasze podejście do zdjęć. Na warsztatach będziemy pracowali na Instaxach oraz na aparatach Fujifilm z serii X, używając ich w taki sposób, aby osiągnąć efekty jak najbliższe vintage’owej analogowej fotografii.

Warsztaty fotograficzne we współpracy z Fujifilm prowadzone przez Wiktora Franko
Fot.

Wiktor Franko – rocznik 83. Od 14 lat zajmuje się fotografią zarówno artystyczną jak i komercyjną. Autor wielu publikacji oraz wystaw. Jego prace ukazały się w czasopismach fotograficznych, modowych i lifestylowych zarówno polskich jak i światowych takich jak: Label Magazine, Foto, włoskim Fashion World Magazine, angielskim Oppa Magazine, francuskim Cleptafire, islandzkim Reykjavik Boulevard Magazine, amerykańskim Papercut Magazine oraz chińskim Prime Magazine. Współpracował także z magazynami Charaktery oraz Art and Business, dla których wykonał wiele sesji okładkowych i edytorialowych. Aktualnie współdziała z magazynem Kraft, którego pierwszy numer ukazał się z jego sesją okładkową.

Autor wystaw zbiorowych i indywidualnych (wystawy w Londynie, Berlinie, Warszawie).

Jego zdjęcia były doceniane na rożnych konkursach fotograficznych m.in. dwukrotnie Grand Prix w Viva Photo Awards.

Od 2018 ambasador marki Fujifilm. Wykonuje dla nich projekty fotograficzne aparatami Fuji, prowadzi warsztaty fotograficzne, na których uczy fotografii portretowej i tworzenia historii fotograficznych.

Aktualnie zawodowo pracuje przy zdjęciach dla muzyków, fotografując okładki płyt oraz sesje promocyjne. Współpracuję z wytwórniami muzycznymi Kayax oraz Fonobo.

W 2018 Franko wydał swoja pierwszą książkę (album) - Vol.1, zawierającą przekrojowe prace z ostatnich dziesięciu lat fotografowania. Książka została wydana przez Fundację DIFA. Aktualnie odbywają się prace nad kolejna publikacją.

Jego fotografia to zarówno klasyczne czarno-białe portrety, lifestylowe serie zdjęć, jak i surrealistyczne konceptualne prace. Jest miłośnikiem klasycznych technik fotograficznych - fotografuje zarówno polaroidem, oraz różnego typu aparatami analogowymi.

Najważniejsze dla niego w fotografii są: atmosfera, specyficzny nastrój, zaskoczenie, dowcip oraz szczerość.

Na stałe mieszka i pracuje w Warszawie