Warsztaty

Przestrzeń postindustrialna Zachemu w obiektywie

event
21.10
-
.
2018
schedule
12.00

Bilety

Warsztaty fotograficzne z laureatem Sony World Photography Marcinem Szpakiem. Warsztaty dla osób średnio- oraz zaawansowanych. Obowiązują zapisy. Wymagania: własny aparat, blendy mile widziane. Celem warsztatów jest stworzenie wspólnego, spójnego projektu fotograficznego na zadany temat. Uczestnicy będą pracować z modelką w postindustrialnej przestrzeni dawnych Zakładów Chemicznych Zachem. Zbiórka uczestników przy bramie wjazdowej na teren Zachemu przy ul. Wojska Polskiego.

Przestrzeń postindustrialna Zachemu w obiektywie
Fot.
Marcin Szpak
Harmonogram warsztatów:
I Etap

Rozpoczynamy rozmową na temat możliwości wykorzystania poindustrialnych przestrzeni. Ustalamy temat i omawiamy szczegóły. Uczestników dzielimy na 2/3-osobowe grupy.

Pierwsza godzina: praca z modelką pod okiem artysty, 20 min na każdą osobę.
Druga godzina: szukanie detali, ciekawych kadrów pasujących do zadanego tematu.

Każdy uczestnik będzie miał za zadanie przygotować 2 dyptyki (1 zdjęcie z modelką, 2 z detalem).

II Etap

Spotkanie w wyznaczonym terminie w Galerii Farbiarnia. Omówienie wykonanych prac, finalne tworzenie projektu.

Marcin Szpak (ur. 1978), absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej na wydziale Fotografii, rocznik 2008. Jego projekty artystyczne przeplatają się z pracą komercyjną, w ramach której porusza się w obszarze fotografii i filmu. Zdjęcia z sesji z projektantką Katarzyną Konieczką były prezentowane w brytyjskim Elegant Magazine. Przez wiele lat budował swoje portfolio biorąc udział w sesjach zdjęciowych zarówno w kraju jak i za granicą. Zdjęcia Artysty to wizje balansujące na granicy rzeczywistości i halucynacji. Tworzy świat fantazji trochę okrutny, trochę erotyczny. Znajdziemy w nim portrety, przedmioty, modę, niecodzienną rejestrację rzeczywistości. Poszczególne sesje zamyka w ramach projektów, które opowiadają różne historie. W 2015 roku pracował na planie filmowym „Na granicy”, gdzie był odpowiedzialny za fotosy i making of.

www.marcinszpak.com