Wykład

Wiktor Franko, „Fotografia natychmiastowa we współczesnej fotografii”, wykład we współpracy z Instaxem

event
23.09
-
.
2023
schedule
14.00
place
Młyny Rothera
Zobacz na mapie >
Kup bilet

Wernisaż:

wstęp wolny

Karnet (cały festiwal):

30 zł normalny

20 zł ulgowy

Karnet (1 dzień):

15 zł normalny

12 zł ulgowy

Dzieci do 12 r.ż.:

wstęp wolny

Bilety

Podczas spotkania opowiem o tym w jaki sposób za pomocą fotografii natychmiastowej można tworzyć kreacyjną fotografię. Jaki wpływ fotografia natychmiastowa ma na współczesne podejście do zdjęć. Jak sama forma wpływa na odbiór zdjęć i podejście do procesu twórczego. Opowiem o tym jak tworzyć serię zdjęć, jak przygotować się do zbudowania historii zdjęciowej od podstaw. Podczas spotkania pokażę parę serii zdjęć i opowiem jak kreatywnie wykorzystać zalety fotografii natychmiastowej.

Wiktor Franko, „Fotografia natychmiastowa we współczesnej fotografii”, wykład we współpracy z Instaxem
Fot.

Wiktor Franko – rocznik 83. Od 14 lat zajmuje się fotografią zarówno artystyczną jak i komercyjną. Autor wielu publikacji oraz wystaw. Jego prace ukazały się w czasopismach fotograficznych, modowych i lifestylowych zarówno polskich jak i światowych takich jak: Label Magazine, Foto, włoskim Fashion World Magazine, angielskim Oppa Magazine, francuskim Cleptafire, islandzkim Reykjavik Boulevard Magazine, amerykańskim Papercut Magazine oraz chińskim Prime Magazine. Współpracował także z magazynami Charaktery oraz Art and Business, dla których wykonał wiele sesji okładkowych i edytorialowych. Aktualnie współdziała z magazynem Kraft, którego pierwszy numer ukazał się z jego sesją okładkową.

Autor wystaw zbiorowych i indywidualnych (wystawy w Londynie, Berlinie, Warszawie).

Jego zdjęcia były doceniane na rożnych konkursach fotograficznych m.in. dwukrotnie Grand Prix w Viva Photo Awards.

Od 2018 ambasador marki Fujifilm. Wykonuje dla nich projekty fotograficzne aparatami Fuji, prowadzi warsztaty fotograficzne, na których uczy fotografii portretowej i tworzenia historii fotograficznych.

Aktualnie zawodowo pracuje przy zdjęciach dla muzyków, fotografując okładki płyt oraz sesje promocyjne. Współpracuję z wytwórniami muzycznymi Kayax oraz Fonobo.

W 2018 Franko wydał swoja pierwszą książkę (album) - Vol.1, zawierającą przekrojowe prace z ostatnich dziesięciu lat fotografowania. Książka została wydana przez Fundację DIFA. Aktualnie odbywają się prace nad kolejna publikacją.

Jego fotografia to zarówno klasyczne czarno-białe portrety, lifestylowe serie zdjęć, jak i surrealistyczne konceptualne prace. Jest miłośnikiem klasycznych technik fotograficznych - fotografuje zarówno polaroidem, oraz różnego typu aparatami analogowymi.

Najważniejsze dla niego w fotografii są: atmosfera, specyficzny nastrój, zaskoczenie, dowcip oraz szczerość.

Na stałe mieszka i pracuje w Warszawie